XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020

  1. Serdecznie witamy wszystkich kuracjuszy i innych gości, którzy przybyli na leczenie i wypoczynek w naszym kurorcie. Zapraszamy was do naszej kolegiaty na wspólną modlitwę: szczególnie na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz.16:30 do godz. 18:00.
  2. Dziś zgodnie z apelem Księdza Biskupa Ordynariusza po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła będzie można złożyć ofiary, które będą przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Libanie.
  3. 19 sierpnia – w środę – Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji Ojca św. Franciszka, za Ojczyznę i Radio Maryja.
  4. 22 sierpnia – w sobotę zapraszamy na Mszę św. dożynkową o godz. 11.00, która będzie odprawiona w intencji uczestników konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”.
  5. Tego dnia zapraszamy także na godz. 14.00 na koncert papieski w Kolegiacie w przygotowaniu Kazimierza Kowalskiego pt. „Szumią jodły na gór szczycie” z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W koncercie wystąpią: Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz, Bogusław Pikała. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie artystyczne, które przeżyjemy w reżimie sanitarnym.
  6. Na czas pracy i odpoczynku przyjmijmy błogosławieństwo.
    Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii