XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020

  1. Z radością informujemy drogich Parafian i Gości, że przyjmujemy od dzisiaj zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Włoch i Watykanu w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 11 – 17 października 2020 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa – Pasterza Diecezji Włocławskiej. Zapisy przyjmuje ks. Robert Nawrocki – wikariusz naszej parafii. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie internetowej naszej Kolegiaty.
  2. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. z homiliami o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
  3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz.16:30 do godz. 18:00.
  4. Za tydzień z racji piątej niedzieli Miesiąca ofiary zbierane na tacę w kościele są przeznaczone na budujące się kościoły na terenie naszej diecezji.
  5. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt. Bezpieczni u Matki – Jak funkcjonuje Jasna Góra w czasie pandemii i jakie zabezpieczenia stosowane są, aby uniknąć zarażania pielgrzymów oraz samych paulinów? – opowiada kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.
  6. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje dwie pielgrzymki: dnia 3 września pielgrzymkę w intencji uświęcenia rodzin do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia. Druga to pielgrzymka 5 września do Torunia na Święto Dziękczynienia. Zapisy w kiosku parafialnym.
  7. Na kończący się czas wakacji przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii