XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Są one przeznaczone na kościoły budowane na terenie naszej Diecezji Włocławskiej.
 2. W tym tygodniu przypada:
 • I Czwartek – Msza o powołania o godz. 18.00 – fundacja Apostolatu Maryjnego
 • I Piątek – Msze i spowiedź 7.00, 16.00 i 18.00. Chorych odwiedzimy rano od 7.30.
 • I Sobota Msza o 16.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki.
 1. We wtorek przeżywać będziemy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Polecajmy w modlitwie wszystkie ofiary.
 2. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł: Szkoła w pandemii – Co trzeba zrobić, aby powrót dzieci i młodzieży do szkół w czasie pandemii był bezpieczny dla nich i dla ich rodzin?
 3. W przyszłą niedzielę – 6 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy tornistry uczniów rozpoczynających swoją naukę w szkole. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
 4. Przez najbliższe 3 tygodnie u Pań w kiosku będzie można składać podpisy pod projektem ustawy proponowanej przez Komitet #stoplgbt. Projekt ustawy dotyczy m.in. wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, oraz zakazu organizowania takich zgromadzeń, które kwestionują małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.
 5. Informujemy drogich Parafian i Gości, że przyjmujemy zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Włoch i Watykanu w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 11 – 17 października 2020 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa – Pasterza Diecezji Włocławskiej. Zapisy przyjmuje ks. Robert Nawrocki – wikariusz naszej parafii. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie internetowej naszej Kolegiaty.
 6. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje dwie pielgrzymki: dnia 3 września pielgrzymkę w intencji uświęcenia rodzin do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia. Druga to pielgrzymka 5 września do Torunia na Święto Dziękczynienia. Zapisy w kiosku parafialnym.
 7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zgodnie ze zwyczajem ofiary zbierane na tacę w tym dniu są przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Kolegiacie.
 8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii