XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarą złożoną na tacę wsparli dzisiaj inwestycje i prace remontowe prowadzone w naszej Kolegiacie.
  2. We wtorek obchodzimy Święto Narodzenia NMP. Zapraszamy na Msze św. O godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
  3. W zeszłym tygodniu dzieci i młodzież wróciła do szkół. Po koronawirusowej przerwie chcielibyśmy wznowić kazania dla dzieci na mszy o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami do powrotu do uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych.
  4. Siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa przypominają o otwarciu po wakacyjnej przerwie Świetlicy Promyk, która mieści się przy ul. Nieszawskiej 16. Prosimy rodziców o zapisywanie swoich dzieci do tej pięknej świetlicy.
  5. Jutro o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Rycerzy Kolumba, na które zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
  6. W przyszłą niedzielę przed Mszą o godz. 10:00 wysłuchamy konferencji na temat Cudownego Medalika, którą wygłosi Ks. Prał. Grzegorz Karolak. Po Mszy będzie można zabrać Cudowny Medalik do swoich domów. Jest to 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na procesję Fatimską, która wyruszy z Kolegiaty po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Informujemy drogich Parafian i Gości, że nadal przyjmujemy zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Włoch i Watykanu w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 11 – 17 października 2020 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa – Pasterza Diecezji Włocławskiej. Zapisy przyjmuje ks. Robert Nawrocki – wikariusz naszej parafii. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie internetowej naszej Kolegiaty.
  8. Ks. Proboszcz parafii prowadzonej przez zgromadzenie Salezjan w Aleksandrowie Kujawskim serdecznie zaprasza na Nabożeństwo uzdrowienia i uwolnienia, które odbędzie się w najbliższy czwartek i kolejne II czwartki miesiąca. Początek o godz. 18.00.
  9. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. Jak dzisiaj mówić o Bogu? – To nie są łatwe czasy dla świadków Chrystusa. – przeczytamy w artykule ks. Henryka Zielińskiego.
  10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii