XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020

  1. Dziś, z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na procesję Fatimską, która wyruszy z Kolegiaty po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W sobotę – 19 września zapraszamy na VI Katolicki Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Parku Zdrojowym w muszli koncertowej w Ciechocinku. Jest on organizowany przez Rycerzy Kolumba z Ciechocińskiej Rady. Na początku o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin i uczestników pikniku. Po niej występować będą artyści w specjalnym repertuarem piknikowym. Podczas pikniku można będzie degustować żurek kujawski. Całość poprowadzi Rycerz Kolumba Bartosz Różański. Serdecznie zapraszamy na to rodzinne spotkanie drogich parafian, gości i kuracjuszy.
  3. Za tydzień – 20 września – w niedziele na Mszy o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy, aby we Mszy św. oprócz dzieci byli obecni ich rodzice i bliscy, a pozostałych parafian zapraszamy na inne godziny Mszy świętych. Jest to prośba związana z obostrzeniami sanitarnymi.
  4. 18 września – w piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 16:00 i 18:00.
  5. W sobotę – z racji 19 dnia miesiąca Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja. Jest to tradycyjna fundacja Biura Radia Maryja działającego przy naszej parafii.
  6. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy spotkania Kręgu Biblijnego, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych parafian do włączenia się w spotkania Kręgu, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.45 w salce katechetycznej na plebanii.
  7. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. Chłopak z krzyżem – O co chodzi młodemu człowiekowi, który ostatnio przeszedł Polskę wzdłuż i wszerz z wielkim krzyżem na ramionach?
  8. Na czas, który jest darem Boga przyjmijmy jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii