XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020

  1. Dziś na Mszy o godz. 11.30 dzieci 30-ro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpiło do I Komunii Świętej. Dziękujemy katechecie p. Tomaszowi Wojke za trud przygotowania tej grupy i rodzicom za okazane zaangażowanie. Dzieci zapraszamy jutro na na Mszę św. o godz. 16.00, na której poświęcimy wszystkie pamiątki i dewocjonalia.
  2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 do I Komunii Świętej przystąpią dzieci ze SP nr 3. Prosimy, aby we Mszy św. oprócz dzieci byli obecni ich rodzice i bliscy, a pozostałych parafian zapraszamy na inne godziny Mszy świętych. Jest to prośba związana z obostrzeniami sanitarnymi. Spowiedź dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 17.45.
  3. Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej zaprasza dziewczęta od klasy 8 Szkoły Podstawowej i starsze na spotkania formacyjne w bieżącym roku szkolnym. Wszystkie informacje są na plakacie informacyjnym.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W środę wspomnienie św. o. Pio. W te dni zapraszamy na Msze św. O godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  5. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. Kościół w mediach, media w Kościele. W nim o. Dariusz Kowalczyk przybliża czytelnikom rolę jaką dla misji Kościoła odgrywają media i obraz w nich przekazywany.
  6. Za tydzień Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. kan. Grzegorz Szczepaniak.
  7. Na czas, który jest darem Boga przyjmijmy jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii