XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020

 1. Dziś na Mszy o godz. 11.30 dzieci 38-ro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpiło do I Komunii Świętej. Dziękujemy siostrze Katarzynie i Renacie za trud przygotowania tej grupy i rodzicom za okazane zaangażowanie. Dzieci zapraszamy jutro na na Mszę św. o godz. 16.00, na której poświęcimy wszystkie pamiątki i dewocjonalia.
 2. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy ks. kan. Ciechocińskiej Kapituły Grzegorza Szczepaniaka – Proboszcza parafii Chodecz. Ks. Prał. odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
 3. W tym tygodniu przypada: We wtorek święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w piątek wspomnienie św.
  Aniołów Stróżów. Zapraszamy na Msze św. o 7.00, 16.00 i 18.00. I Czwartek – Msza o powołania o godz. 18.00 – fundacja Apostolatu Maryjnego I Piątek – Msze i spowiedź 7.00, 16.00 i 18.00. Chorych odwiedzimy rano od 7.30. I Sobota Msza o 16.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej Świętych Wizerunkach.
 4. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Dżentelmeni z nieba – Kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony? – odpowiada ks. Piotr Prusakiewicz, michalita.
 5. Od czwartku rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Kolegiacie różaniec codziennie o godz. 18.30 także w niedzielę.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę o godz. 16.30 u Sióstr Szarytek na ul. św. Brata Alberta.
 7. W przyszłym tygodniu przypada I niedzielą miesiąca. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii ofiary składne na tacę są przeznaczone na prace remontowe w naszej kolegiacie. Już dziś serdecznie dziękujemy za te ofiary.
 8. Także w przyszłą niedzielę – 4 października podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przeżyją rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 17.30.
 9. Dziękując Bogu za czas, który nam daje przyjmijmy teraz Jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii