XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na prace remontowe w naszej kolegiacie.
  2. Dziś na Mszy o godz. 11.30 dzieci dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 świętowały Rocznicę I Komunii Świętej. Dziękujemy siostrze Renacie za trud przygotowania tej grupy i rodzicom za okazane zaangażowanie. Za tydzień na Mszy o 11.30 swoją Rocznicę I Komunii Świętej będą świętowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Spowiedź dzieci i rodziców od godz. 17.30.
  3. W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na wieczornej Mszy św. nowennowej o godz. 18.00 zostanie odprawiona za członków Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo dla żywych i życie wieczne dla zmarłych. Jest to intencja Żywego Różańca.
  4. 11 października – w niedzielę przypada XX Dzień Papieski, kiedy tradycyjnie zbieramy ofiary przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Prosimy o zaangażowanie w tę zbiórkę, która odbędzie się przy wyjściach z kościoła.
  5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Kolegiacie różaniec codziennie o godz. 18.30 a w niedziele 18:40.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Wiara w dobie pandemii – o wnioskach duszpasterskich z pierwszego półrocza pandemii oraz o nowym spojrzeniu na parafie w świetle ostatniej instrukcji Stolicy Apostolskiej – mówi ordynariusz naszej diecezji bp Wiesław Mering.
  7. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii