XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2020

  1. Apel o modlitwę za Ks. Biskupa.
  2. 31 października odbędzie się katedrze św. Józefa w Hartford w USA odbędzie się beatyfikacja ks. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba – międzynarodowej organizacji katolickich mężczyzn. Obecnie Rycerze działają w kilku państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą około 6,5 tysiąca członków (w tym 600 kapłanów). Działają w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Przy naszej parafii działa Rada Rycerzy Kolumba im. św. Jana Pawła II. 8 listopada w niedzielę – zapraszamy na Mszę św. O godz. 10.00, która będzie odprawiona jako dziękczynna za beatyfikację ks. McGivney’a.
  3. Za tydzień przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z wytycznymi diecezjalnymi nie będzie Mszy na cmentarzu komunalnym ani parafialnym. W tym roku przez cały listopad istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zamarłych podczas nawiedzenia cmentarzy. Ofiary zbierane tego dnia w kościele są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
  4. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne, które są odczytywane przed Mszami Świętymi w niedzielę do południa. Różaniec z wypominkami jednorazowymi codziennie w czasie oktawy po Mszy o 18:00.
  5. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00.
  6. Za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca ofiary zbierane na tacę w kościele są przeznaczone na prace konserwatorsko-remontowe w naszej Kolegiacie w Ciechocinku.
  7. W Tygodniku „Idziemy” polecamy dziś artykuł pt. Życie jest darem – Dlaczego powinniśmy walczyć o życie każdego dziecka pod sercem matki? – mówi Jakub Bałtroszewicz, ocalony przed aborcją, obecnie prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
  8. Przeżywając czas pamięci i modlitwy za zmarłych przyjmijmy dar Bożego Błogosławieństwa. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii