XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020

  1. Otrzymaliśmy pismo bp. Wiesława Meringa w sprawie zbiórki podpisów pod Inicjatywą Ustawodawczą „tak dla rodziny, nie dla gender” oraz słowo dotyczące bieżących wydarzeń.
  2. 11 listopada – w środę przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Msze św. z homiliami o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00.
  3. Dziś przed kościołem odbywa się będzie zbiórka pieniężna na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wesprą ten szlachetny cel.
  4. Trwa listopada – miesiąc modlitwy za zmarłych. W tym roku przez cały listopad istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zamarłych podczas nawiedzenia cmentarzy. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy roczne wypominki za zmarłych, które są odczytywane przed Mszami Świętymi w niedzielę do południa.
  5. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy polecamy artykuł pt. Najważniejsze święto – Jak należałoby ukazywać nasze dzieje i w jaki sposób mimo pandemii możemy świętować odzyskanie niepodległości? – mówią minister Jarosław Selin oraz dyrektor biura „Niepodległa” Jan Kowalski, w rozmowie z Piotrem Kościńskim.
  6. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo i pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii