I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020

  1. Otrzymaliśmy apel o modlitwę w intencji Bp Stanisława Gębickiego (odczytać treść).
  2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, który przygotuje nas na Boże Narodzenie, a w duchu wiary na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Zapraszamy codziennie na roraty, które będą odprawiane o godz. 7.00.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek Msza o 18.00 w intencji Kapłanów – o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to tradycyjna fundacja Apostolatu Maryjnego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w te dni przed każdą Mszą św. Ze względu na Pandemię nie będzie wizyt domowych u chorych w I Piątek.
  4. W I Sobotę miesiąca Msza św. O godz. 16.00 będzie odprawiona: O nawrócenie grzeszników i wrogów Kościoła Świętego. Jest to intencja członków Żywego Różańca.
  5. Za tydzień w II niedzielę Adwentu czyli 6 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
  6. W kiosku parafialnym, w zakrystii i na plebanii możemy zaopatrywać się w świece Caritas w ramach Świątecznej Pomocy Dzieciom (duża świeca w cenie 15 złotych, mała w cenie 5 złotych) oraz w opłatki świąteczne.
  7. W Tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Ozdrowieńcy ratują chorych – Kto może oddać osocze dla ratowania życia chorym na COVID-19. Jak wygląda leczenie tym specyfikiem? – odpowiada dr Joanna Wojewoda. Do tygodnika dołączona jest dzisiaj płyta z rekolekcjami „Oddanie 33”.
  8. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii