III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020

  1. Trwa czas Adwentu, który przygotuje nas na Boże Narodzenie, a w duchu wiary na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W naszej Kolegiacie w Adwencie zapraszamy codziennie na roraty, które są odprawiane o godz. 7.00.
  2. Z dniem 8 grudnia Ojciec św. Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy na cześć św. Józefa dla uczczenia 150 rocznicy dnia, w którym św. Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Wyrażamy radość, że możemy włączać się we wspólne uczczenie św. Józefa i zyskiwać odpust zupełny.
  3. Od dziś do wtorku przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które z racji pandemii będą prowadzone przez miejscowych duszpasterzy. Jutro i we wtorek dodatkowa Msza o godz. 10.00.
  4. 19 grudnia w sobotę o godz. 18.00 Msza św. W intencji Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja.
  5. W kiosku parafialnym, w zakrystii i na plebanii możemy zaopatrywać się w świece Caritas w ramach Świątecznej Pomocy Dzieciom oraz w opłatki świąteczne. Jednocześnie informujemy, że nasza parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków po domach ani zbierania jakichkolwiek ofiar przy tej okazji.
  6. W Tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. Powtórnie przyjdzie i Czyste serce, które pomogą nam godnie przeżyć czas adwentu.
  7. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii