Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020

  1. Dziś Święto św. Rodziny, która przypomina nam wzór życia rodzinnego do naśladowania przez wszystkich chrześcijan: razem wielbimy Boga Jezusa Chrystusa, Jego Matkę Maryję i św. Józefa.
  2. 31 grudnia – we czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę dziękczynną za rok 2020.
  3. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to tzw święto nakazane, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Jest to także I Piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych. Z racji pandemii nie ma odwiedzin u chorych.
  4. 2 stycznia – I Sobota Miesiąca. Msza o godz. 16.00 będzie odprawiona jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu. Po Mszy różaniec wynagradzający.
  5. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) decyzją Biskupa Ordynariusza została odłożona na czas po 17 stycznia. O jej formie i terminie będziemy informować w zależności od sytuacji związanej z rozwojem pandemii.
  6. W najbliższą niedzielę – 3 stycznia po Mszach świętych będą zbierane ofiary na ogrzewanie naszej Kolegiaty.
  7. Na trud naśladowania miłości i świętości Świętej Rodziny przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii