III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021

  1. III Niedziela Zwykła roku liturgicznego decyzją Papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Szczególnie bliskie staje się nam słowo Boże i słowo Pańskie głoszone każdego dnia w Eucharystii.
  2. Dziś obchodzimy Dzień solidarności z Chorwacją. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka na wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.
  3. Od jutra rozpocznie się kolęda w naszej Parafii. Ze względu na Covid 19 odbędzie się ona przez spotkanie duszpasterzy naszej parafii z wiernymi, którzy są zaproszeni na kolędowe spotkania podczas codziennej Mszy Św. o godz. 1600 i w Niedzielę o godzinie 1000. Szczegółowy program kolędy jest dziś rozdawany w Kolegiacie. Na spotkania kolędowe przynosimy naczynko do zabrania wody święconej. Większa liczba zaproszonych na kolędę parafian wynika z niewielkiego naszego udziału w Mszach Świętych niedzielnych. Podczas spotkań kolędowych kościół będzie ogrzewany i na ich zakończenie otrzymamy pamiątkowe obrazki.
  4. W przyszłą niedzielę 31 stycznia – ostatnia 5 niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w Kolegiacie są przeznaczone na budowę kościołów w Diecezji Włocławskiej.
  5. Komendant Policji w Aleksandrowie Kujawskim prosi o zwrócenie uwagi na próby przestępstw dokonywanych tzw. metodą na syna, wnuczka, czy policjanta. Dzwoniący podając się za kogoś z rodziny lub funkcjonariusza policji proszą o przekazanie kwoty pieniędzy pod pozorem trudnej sytuacji życiowej. Zwróćmy na to uwagę. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie parafialnej.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: „Aby byli jedno”. Jest to piękna relacja, bogato ilustrowana ze spotkań ekumenicznych w Ciechocinku i innych miejscach diecezji.
  7. Radując się z przeżywania naszej codzienności z Chrystusem, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii