IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021

  1. Dziś ostatnia 5 niedziela miesiąca. Ofiary zebrane dziś w Kolegiacie są przeznaczone na budowę kościołów w Diecezji Włocławskiej. Dziękujemy za to wsparcie.
  2. Jutro o godz. 1600 ostatni dzień kolędy w naszej Parafii – tzw. „kolęda uzupełniająca”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli być, a nie mogli w poprzednich dniach, kiedy były wyznaczone ulice i miejscowości.
  3. We wtorek – 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na zakończenie każdej Mszy św. będą zbierane ofiary przeznaczone jako pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Do kościoła przynosimy świece gromniczne.
  4. W czwartek I Czwartek miesiąca. Msza w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Jest to fundacja Apostolatu Maryjnego.
  5. W I Piątek miesiąca Msze o 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź przed tymi Mszami. Po każdej Mszy św. Możemy zabierać do naszych domów chleb św. Agaty. Z racji pandemii nie udamy się jeszcze w tym miesiącu z wizytą do chorych. Zawsze natomiast na konkretne zgłoszenie udajemy się chorych w stanie zagrożenia życia.
  6. W I Sobotę miesiąca o godz. 16.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi i bluźnierstwa przeciw Dziewictwu. Po jej zakończeniu różaniec wynagradzający.
  7. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na ogrzewanie naszej kolegiaty.
  8. Dziękujemy pewnej rodzinie za przekazanie na rzecz parafii 14 krzeseł do salki katechetycznej.
  9. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: „Wyzwania dla Kościoła” oraz „Dylematy św. Józefa”.
  10. Radując się z przeżywania naszej codzienności z Chrystusem, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.