II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 18.30, zaś Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30. Za udział tych nabożeństwach można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na pomoc Afryce.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej Kolegiacie. Kolejne dni rekolekcyjne to 8, 9 i 10 marca. W te dni zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Ofiary rekolekcyjne będą dedykowane na poszczególne cele, które zostaną nam podane później. Równocześnie dzieci i młodzież zapraszamy w miarę możliwości do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych podczas mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna od niedzieli (7 marca) do środy (10 marca) włącznie na każdej Mszy św.
  4. Dziękujemy też za ofiary złożone na zakup kropielnic bezdotykowych do naszej Kolegiaty. Kropielnice są już zamontowane i zachęcamy do korzystania z wody święconej, która przy wejściu do świątyni przypomina nam o chrzcie, przez który jesteśmy włączeni do Kościoła. Kropielnice bezdotykowe zostały zamontowane nad kropielnicami stałymi, aby woda święcona pobierana z nich, nie skapywała na posadzkę kościoła. Należy zatem, chcąc skorzystać z kropielnicy bezdotykowej, nieco wyżej podnieść naszą rękę. W przypadku dzieci można je podsadzić lub podać na palcach wodę święconą.
  5. W czwartek I Czwartek miesiąca. Msza w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Jest to fundacja Apostolatu Maryjnego.
  6. W I Piątek miesiąca Msze o 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź przed tymi Mszami. Z racji pandemii nie udamy się jeszcze w tym miesiącu z wizytą do chorych. Zawsze natomiast na konkretne zgłoszenie udajemy się chorych w stanie zagrożenia życia.
  7. W I Sobotę miesiąca o godz. 16.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu. Po jej zakończeniu różaniec wynagradzający.
  8. W przyszłą niedzielę zbierane będą tradycyjne ofiary na ogrzewanie naszej kolegiaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  9. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: Diabeł krąży oraz Wielkopostne trendy.
  10. Na czas naszego wielkopostnego nawracania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii