III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021

  1. Dziś przypada I Niedziela miesiąca. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. zbierane są ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w składkę na ten cel.
  2. Od dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej Kolegiacie. Poświęcone one będą tematyce: „Bóg działa w rodzinie i przez rodzinę”. Kolejne dni rekolekcyjne to 8, 9 i 10 marca. W te dni zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna do środy (10 marca) włącznie odbywać się będzie na każdej Mszy św. Ofiary rekolekcyjne są przeznaczone na trudne, zimowe utrzymanie naszej Kolegiaty. Równocześnie dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych codziennie podczas mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.
  3. 12 marca – w piątek obchodzi imieniny ks. Grzegorz Guć. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, podczas której będziemy modlić się w intencji dostojnego solenizanta.
  4. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 18.30, zaś Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30. Za udział tych nabożeństwach można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Wobec licznych zapytań naszych parafian o możliwość ufundowania Mszy św. gregoriańskiej informujemy, że w ograniczonym stopniu możemy te fundacje przyjmować od miesiąca kwietnia. W tej sprawie zgłaszać się wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: „Ewangelizacja zaczyna się od słuchania” – Jak w praktyce ma wyglądać nowa ewangelizacja? – swoimi doświadczeniami, także z ewangelizacji na Przystanku Woodstock, dzieli się bp Edward Dajczak, oraz „Kto potrzebuje ewangelizacji?”.
  7. Na czas naszego wielkopostnego nawracania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii