II Niedziela Wielkanocna – 11 kwietnia 2021

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  2. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na cel charytatywny Caritas Diecezji Włocławskiej.
  4. Przypominamy i zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-17.45.
  5. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy”; a w nim artykuły: – Powołani do Miłosierdzia oraz Wieczernik Bożego Miłosierdzia.
  6. Na trud wyświadczania miłosierdzia innym przyjmijmy Boże Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii