XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020

  1. Z dniem 1 lipca Ks. Bp Ordynariusz odwołał ks. Janusza Małeckiego z funkcji wikariusza naszej parafii a ustanowił go wikariuszem parafii NSPJ w Turku. Ks. Januszowi dziękujemy za ofiarną posługę w naszej parafii przez ostatni rok i życzymy mu Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu pracy duszpasterskiej.
  2. Jutro przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 10:00, 15:30 i 18:00. Uroczystej Mszy św. o godz. 15:30 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Podczas tej Eucharystii Pasterz naszej diecezji dokona poświęcenia ołtarza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W I czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to tradycyjna fundacja Apostolatu Maryjnego.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszami o godz. 7:00, 16:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.30.
  5. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, która jest wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu. Po Mszy różaniec wynagradzający.
  6. Biuro Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasna Górę. Zgłoszenia są przyjmowane w kiosku parafialnym.
  7. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły pt. „W zgodzie z wartościami” – o projekcie ustawy regulującej zasady edukacji domowej oraz „Dla waszego dobra” – o wolnościach obywatelskich w dobie koronawirusa.
  8. Na czas pracy i odpoczynku przyjmijmy błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii