Biuro Radia Maryjna

   Przy Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku od 1993 roku działa Biuro Radia Maryja, w którym obecnie posługuje siedem osób.

Za zgodą ówczesnego proboszcza księdza prałata Antoniego Owczarka działalności Biura została pobłogosławiona i poświęcona osobiście przez J.E. Księdza Biskupa Jana Zarembę.

W myśl zasady „ora, labora et stude” posługujący w tutejszym Biurze Radia Maryja prowadzą codzienną modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Świętą, oraz włączają się w liturgię comiesięcznej Mszy Świętej w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

Z inicjatywy pracowników B.R.M. rok rocznie organizowane są pielgrzymki, które ułatwiają komunię z Chrystusem i ze wspólnotą wierzących. Główną pielgrzymką jest coroczny wyjazd w pierwszą sobotę i niedzielę lipca na Jasną Górę, gdzie spotyka się Rodzina Radia Maryja z całej Polski i zagranicy. 7 grudnia uczestniczymy w obchodach Jubileuszowych Powstania Radia Maryja w Toruniu. Ponadto parafianie uczestniczą w innych pielgrzymkach do szczególnych miejsc w naszej Ojczyźnie związanych z kultem Bożego Miłosierdzia, Matki Bożej czy Świętych Patronów.

Doceniając wartość słowa pisanego, pracownicy Biura radia umożliwiają zaopatrzenie się w książkę i prasę katolicka w kiosku parafialnym. Kiosk parafialny czynny jest codzienne po Mszy Świętej i w niedzielę od 9:30 do 13:00, i w tych godzinach można załatwić sprawy związane z działalnością Radia Maryja.