II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjna godzina Godzinie Łaski dla świata w intencji o tryumf Boskiego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Ojczyźnie naszej i na całym świecie odbędzie się jutro – w poniedziałek od godz. 15.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 16.00. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.  Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Serdecznie zapraszamy na to duchowe wydarzenie.
  2. Trwa czas Adwentu, który przygotuje nas na Boże Narodzenie, a w duchu wiary na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W naszej Kolegiacie w Adwencie zapraszamy codziennie na roraty, które są odprawiane o godz. 7.00.
  3. Dziś w II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony                 w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dlatego przy wyjściach z kościoła prowadzona jest dziś zbiórka pieniężna na ten cel. Gorąco prosimy o udzielenie tego charytatywnego wsparcia.
  4. W tym tygodniu wspominamy: we piątek 13 grudnia – św. Łucję; a w sobotę św. Jana od Krzyża.
  5. Przed  głównym wejściem do kościoła zachęcamy do nabywania opłatków świątecznych. Za tydzień siostry albertynki będą rozprowadzały dekoracje bożonarodzeniowe.
  6. Za tydzień przed Mszą o godz. 10.00 konferencję o cudownym medaliku wygłosi ks. prał. Prepozyt Grzegorz Karolak. Po Mszy cudowny medalik będzie można zabrać do swoich domów.
  7. W Tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Czysta i piękna Pani – O pochodzeniu   i znaczeniu prawdy dotyczącej Niepokalanego Poczęcia NMP – pisze ks. Waldemar Turek
  8. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.                   

                                                                      Ks. Prałat Grzegorz Karolak  – Proboszcz Parafii