II Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2020

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”. W tym dniu w naszej diecezji jednoczymy się z wszystkimi najbardziej potrzebującymi naszej pomocy i sami chcemy okazać im miłosierdzie w modlitwie oraz wsparciem materialnym.
  2. Ze względu na wciąż trwające ograniczenie do liczby 5 osób w kościele na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy tylko taką liczbę wiernych.
  3. W związku z nowym rozporządzeniem władz państwowych łagodzącym obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, obowiązującym od 20 kwietnia (poniedziałek), według którego w kościele będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2. Ta liczba obecnych we Mszy św. jest stała w dni powszednie, niedziele, święta i uroczystości pogrzebowe. W przypadku naszej Kolegiaty jest to liczba 65 osób.
  4. Nowy – numer tygodnika „Idziemy” jest do pobrania za darmo na swój komputer w formacie pdf. Link znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji włocławskiej. Zachęcamy do lektury.
  5. Na trud wyświadczania miłosierdzia innym przyjmijmy Boże Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii