II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020

  1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2). Centralne nabożeństwo odbędzie się 25 stycznia (sobota) o godz. 15.00 w Ciechocińskiej Kolegiacie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W roku 2020 przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji przewidziana jest Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu, planowana na dzień 17 maja 2020 r. Osoby zainteresowane wyjazdem autokarowym prosimy o kontakt z ks. Januszem Małeckim. Program obejmuje zwiedzanie: Wenecja, Asyż, Monte Cassino, Rzym, Loreto i Padwa i trwa od 14 do 20 maja 2020r. Szczegółowe informacje są także umieszczone na stronie internetowej naszej Kolegiaty. Program jest również wyłożony przy głównym wyjściu. Biuro Caritas we włocławku informuje, że liczba miejsc na pielgrzymkę jest ograniczona.
  3. Dziś o 18.00 Msza św. w intencji, Ojca św. Ojczyzny i Radia Maryja. Jest to fundacja Biura Radia Maryja przy naszej Kolegiacie.
  4. Jutro – 21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, zaś we wtorek – 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkich naszych bliskich zawierzymy Boże opiece podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  5. Przyjmujemy zgłoszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się 1 lutego. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i zakrystii.
  6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku, studio AJKI i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku serdecznie zapraszają na Koncert ” Hej kolęda, kolęda” który odbędzie się w Teatrze Letnim w Ciechocinku w czwartek 23 stycznia o godz. 16:00.
  7. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: Ekumenizm we krwi oraz Życzliwymi bądźmy, które ukazują piękno Tygodnia Ekumenicznego.
  8. Na nadchodzący czas modlitw o jedność chrześcijan przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii