IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

  1. Otrzymaliśmy apel Księdza Biskupa odnośnie wsparcia Domu Samotnej w Ciechocinku.
  2. Dziś ostatnia niedziela Adwentu i równocześnie jest to pierwsza niedziela, kiedy odprawiamy Mszę św. po remoncie i przebudowie prezbiterium naszej Kolegiaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miesiąc wyrozumiałości, podczas którego trwały wspomniane prace. W minionym tygodniu zostały one odebrane przez konserwatora zabytków Województwa kujawsko-pomorskiego i diecezjalnego konserwatora zabytków z kurii włocławskiej.
  3. Pojutrze przypada Wigilia. Zapraszamy na ostatnie roraty, które będą odprawione jutro i w Wigilię o godz. 7.00. Ostatnia możliwość spowiedzi będzie w Wigilię w godz. 9:00 – 12:00.
  4. W Wigilię zapraszamy na wieczorną Mszę św. na godz. 20.00, która będzie sprawowana z formularza z Uroczystości Narodzenia Pańskiego, zaś o 24.00 na Mszę Świętą zwaną Pasterką. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty z naszej Parafii. Dla dzieci kolejny raz mamy dodatkową atrakcję w postaci śpiewającego anioła.
  5. W zakrystii możemy jeszcze nabywać opłatki wigilijne.
  6. W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.30, a kolejne 10:00, 11:30, 13:00, 16:00 i 18:00. W drugi dzień świąteczny 26 grudnia – święto św. Szczepana męczennika – Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym.
  7. W Tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego pt. Co się stało w Betlejem? Koszt tego numeru to 5 zł, a w nim dodatkowy kalendarz na 2020 oraz śpiewnik na Uroczystość Trzech Króli.
  8. Na kończący się czas duchowego oczekiwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii