IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020

  1. Kolejna niedziela wielkanocna jest zaproszeniem kierowanym do naszych parafian, aby mogli wracać do udziału we Mszach Świętych niedzielnych i codziennych. Przypominamy o nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.40 na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  2. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkich Strażaków będziemy powierzać opiece św. Patrona podczas Mszy św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 jest fundacją Apostolatu Maryjnego i będzie sprawowana w intencji: Za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. W piątek – 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski. Zapraszamy na Msze św. 7.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia imieniny obchodzi Ks. Bp. Stanisław Gębicki, którego zawierzać będziemy Panu Bogu podczas każdej Mszy św.
  5. Została podjęta decyzja o przeniesieniu I Komunii Świętej na miesiąc wrzesień. SP 1 – 20 września, natomiast SP 3 – 27 września. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w przyszłym roku.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Religijność w dobie koronawirusa – O zmianach zachodzących w społeczeństwie podczas narodowej kwarantanny – mówi ks. Wojciech Sadłoń SAC w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Jest to wersja papierowa oraz dostępna w bezpłatnym e-wydaniu.
  7. Na tydzień, który daje na nam Pan przyjmijmy Jego Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii