Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020

  1. Dziś niedziela chrztu Pańskiego. Rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła Katolickiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i chrzestnych oraz kapłanie, który nas ochrzcił.
  2. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii zebranie Rycerzy Kolumba, na które serdecznie zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
  3. W roku 2020 przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji przewidziana jest Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu, planowana na dzień 17 maja 2020 r. Osoby zainteresowane wyjazdem autokarowym prosimy o kontakt z ks. Januszem Małeckim. Program obejmuje zwiedzanie: Wenecja, Asyż, Monte Cassino, Rzym, Loreto i Padwa i trwa od 14 do 20 maja 2020r. Szczegółowe informacje są także umieszczone na stronie internetowej naszej Kolegiaty. Program jest również wyłożony przy głównym wyjściu. Biuro Caritas we włocławku informuje, że liczba miejsc na pielgrzymkę jest ograniczona.
  4. W tym tygodniu – 18 stycznia – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przezywać będziemy pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2). Centralne nabożeństwo odbędzie się 25 stycznia (sobota) o godz. 15.00 w Ciechocińskiej Kolegiacie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Także 18 stycznia zapraszamy na godz. 16.30 na spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego, które odbędzie się u Sióstr Szarytek przy ul. św. Brata Alberta.
  6. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 10:00 konferencję o Cudownym medaliku wygłosi ks. prał. Grzegorz Karolak. Po Mszy cudowny medali będzie można zabrać do swoich domów.
  7. Przyjmujemy zgłoszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się 1 lutego. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i zakrystii.
  8. W tygodniku „Idziemy polecamy artykuł „Chrzestni – niedoceniany skarb” omawiający zadania i role rodziców chrzestnych.
  9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii