Niedziela Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019

  1. Uroczystość Trójcy Świętej pozwala nam uczcić prawdę o Bogu, który jest Ojcem i Synem i Duchem Świętym oraz więź miłości łączącą Trzy Osoby Boskie. Niech przyjęta dziś Komunia Święta pozwoli nam doświadczyć tej bliskości Boga Trójjedynego.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:45, 16:00 i 18:00. Procesja Eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 10:00.
  3. Siostra Katarzyna zaprasza na próby sypania kwiatków w najbliższy poniedziałek i wtorek na godz. 17:00.
  4. Od piątku zapraszamy na procesje eucharystyczne związane z oktawą Uroczystości Bożego Ciała, codziennie o godz. 18:30.
  5. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie o godz. 18:30.
  6. 19 czerwca – w środę podczas Mszy św. nowennowej o godz. 18:00 modlić się będziemy za Ojca św., Ojczyznę i Radio Maryja. Jest to tradycyjna intencja Biura Radia Maryja przy naszej parafii.
  7. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt. – Pokarm na życie wieczne – Kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie dlaczego trzeba spożywać Ciało Syna Bożego – pisze o. Jacek Salij.
  8. 21 czerwca obchodzi imieniny J.E. Ks. Bp. Wiesław Alojzy Mering – Pasterz Diecezji Włocławskiej. Imieniny Ks. Bpa Ordynariusza jak również 50 kapłaństwa J.E. Ks. Bp. Stanisława Gębickiego będą obchodzone w Katedrze we Włocławku 19 czerwca o godz. 11:00. W naszej Kolegiacie w intencji drogiego Solenizanta i Jubilata modlić się będziemy podczas każdej Mszy św.
  9. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 13:00 odprawi i homilie wygłosi ks. kan. Grzegorz Szczepaniak – proboszcz parafii św. Dominika w Chodczu. Ks. Kanonik będzie kolejnym z członków Świetnej Kapituły Ciechocińskiej, który odbędzie modlitewną pielgrzymkę do naszej Kolegiaty w Ciechocinku.
  10. Na kolejny tydzień przyjmijmy błogosławieństwo w imię Trójcy Przenajświętszej. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii