Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

  1. Dekret o zniesieniu dyspensy.
  2. Apel Biskupa Diecezjalnego o spowiedzi wielkanocnej.
  3. Jutro – 1 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła. Msze o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza o godz. 16.00 będzie dedykowana przez Rycerzy Kolumba jako zaproszenie do rychłego powrotu wiernych na Msze w naszej Kolegiacie. Podczas tej Mszy wystąpi zaproszony zespół Weekend w repertuarze pieśni i piosenek katolickich. Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.
  4. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie na godz. 17:45 na zakończenie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Jest to ustanowione w ostatnich latach święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza o powołania kapłańskie zakonne i misyjne z intencji Apostolatu Maryjnego o godz. 18.00.
  6. W I Piątek miesiąca spowiedź przed Mszami o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  7. 6 czerwca przypada I Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 16:00 będzie sprawowana jako Wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu. Po Mszy będzie odmawiany różaniec wynagradzający.
  8. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt. Jak działa Duch Święty? – Czy działanie Ducha Świętego może przeczyć rozumowi i logice? – na to pytanie odpowiada ks. prof. Marek Tatar.
  9. Na tydzień, który daje na nam Pan przyjmijmy Jego Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii