VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019

  1. Niedziela dzisiejsza to tradycyjny Dzień Matki. Wszystkie nasze matki zawierzać będziemy Bożej Opatrzności podczas na każdej Mszy św.
  2. W piątek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 9:00 z racji jubileuszu 100 lecia istnienia 22 WSzUiR „Jubilat”, której będzie przewodniczył J.E Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering.
  3. 1 czerwca przypada I Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 16:00 będzie sprawowana jako Wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu. Po Mszy będzie odmawiany różaniec wynagradzający. Z racji Dnia Dziecka przy wyjściach z Kościoła będziemy częstowali słodyczami.
  4. W sobotę na godz. 18:30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo czerwcowe.
  5. W środę o godz. 16:30 spotkanie Apostolatu Maryjnego u Sióstr Szarytek na ul. św. Brata Alberta.
  6. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt.- Co nowego w Medjugorie? – Jak to się stało, że papież Franciszek zezwolił na oficjalne pielgrzymki do Medjugorie.
  7. W przyszłą niedzielę 2 czerwca przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z uchwalonym porządkiem Kapituły Ciechocińskiej kolejnym, który podejmie się o godz. 13:00 zadania głoszenia słowa Bożego w naszej Kolegiacie będzie Ks. Kanonik Świetnej Kapituły Ciechocińskiej dr hab. Janusz Borucki – wiceoficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej.
  8. Z uwagi na prace prowadzone w naszej Kolegiacie, wzorem innych parafii, wprowadzamy od przyszłej niedzieli w każdą I niedzielę miesiąca tzw. tacę inwestycyjną. Zebrane środki będą pomocne w realizacji przedsięwzięć konserwatorskich i remontowych w naszej Kolegiacie w Ciechocinku. Serdecznie dziękujemy za przyszłotygodniowe wsparcie.
  9. 8 czerwca Biuro Radia Maryja z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Oborach. Zapisy w kiosku parafialnym podczas jego funkcjonowania.
  10. Na tydzień, który daje na nam Pan przyjmijmy Jego Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii