VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

  1. W najbliższą środę – 26 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Tego dnia Drogich Parafian i Kuracjuszy zapraszamy na Msze Święte w naszej Ciechocińskiej Kolegiacie o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na każdej odbędzie się obrzęd pokutnego posypania głów popiołem. Kandydatów do Bierzmowania oraz Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiego Postu na Mszę św. o godz. 18:00. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30, zaś Gorzkie Żale w niedziele również o godz. 18.30. Za udział tych nabożeństwach można zyskiwać odpust zupełny.
  3. Jutro o godz. 16.45 na plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich katechetów.
  4. 26 lutego – w środę o 16.30 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego u Sióstr Szarytek na ul. św. Brata Alberta.
  5. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: – Jemen potrzebuje pomocy – o dramatycznej sytuacji w tym ogarniętym wojną kraju opowiada Marianna Chlebowska oraz Jak podnieść się z depresji? – Dlaczego coraz więcej nastolatków i dorosłych popada w depresję i jak sobie z tym radzić?
  6. W przyszłą niedzielę – 1 marca rozpoczynamy kolejną turę „kursu przedmałżeńskiego”. Początek w salce katechetycznej na plebanii o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy pary, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa.
  7. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej Kolegiaty.
  8. Na czas naszego nawrócenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii