Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

 1. Dziś zgodnie z uchwalonym porządkiem Kapituły Ciechocińskiej kolejnym, który odprawiał Mszę św. o godz. 13:00 i głosił homilię w naszej Kolegiacie będzie Ks. Kanonik Świetnej Kapituły Ciechocińskiej dr hab. Janusz Borucki – wiceoficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej.
 2. Z uwagi na prace prowadzone w naszej Kolegiacie, wzorem innych parafii, wprowadziliśmy od dzisiaj w każdą I niedzielę miesiąca tzw. tacę inwestycyjną. Zebrane środki będą pomocne w realizacji przedsięwzięć konserwatorskich i remontowych w naszej Kolegiacie w Ciechocinku. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.
 3. Jutro o godz. 19:00 odbędzie się na plebanii comiesięczne skupienie Rycerzy Kolumba. Zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
 4. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie o godz. 18:30.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Msza o godz. 18:00 będzie sprawowana w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – jest to intencja Apostolatu Maryjnego.
 6. W I Piątek miesiąca spowiedź przed Mszami o 7:00, 16:00 i 18:00. Do chorych udamy się od godz. 7:30.
 7. W tygodniku Idziemy polecamy 2 artykuły pt. Trzeba pamiętać oraz Zanim przyjechał papież. Dotyczą one pielgrzymek św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.
 8. 8 czerwca Biuro Radia Maryja z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Oborach. Zapisy w kiosku parafialnym podczas jego funkcjonowania.
 9. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed tą Uroczystością jest odprawiana codziennie o godz. 18:30 razem z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8:30 wystąpi zespół „Niezapominajki” z miejscowości Szeroka w woj. śląskim. Natomiast o godz. 10:00 wystąpi kameralny chór mieszany „Cantus” z Połczyna Zdroju w woj. Zachodniopomorskim.
 10. Również w tym dniu przed Mszą św. o godz. 10:00 odbędzie się konferencja o Cudownym medaliku, którą wygłosi Ks. Prałat Prepozyt Grzegorz Karolak. Po Mszy św. będzie można zabierać Cudowny medalik do swoich domów.
 11. Na tydzień, który daje na nam Pan przyjmijmy Jego Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii