XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie i przeżycie wczorajszego V Katolickiego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Parku Zdrojowym w muszli koncertowej w Ciechocinku. Był on zorganizowany przez Rycerzy Kolumba z Ciechocińskiej Rady.
  2. We sobotę – 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. z homiliami o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu na lotnisku w Kruszynie nasza Diecezja na czele z Ks. Bp Wiesławem Alojzym Meringiem będzie przeżywać modlitewne spotkanie „Polska pod Krzyżem”. Centralnym wydarzeniem będzie Msza pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji o godz. 15.00 z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego. Są jeszcze wolne miejsca na wspólny wyjazd autokarem o godz. 9.00 spod kościoła parafialnego. Zapisy przyjmowane są w kiosku parafialnym w godzinach otwarcia. Licznie zgłaszającym się osobom, które pragną pojechać własnym samochodem, przypominamy o konieczności wcześniejszego wyjazdu, ze względu na spodziewany duży ruch na trasie autostrada A1 – Lotnisko Kruszyn.
  3. Siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa przypominają o otwarciu po wakacyjnej przerwie Świetlicy Promyk, która mieści się przy ul. Nieszawskiej 16. Prosimy rodziców o zapisywanie swoich dzieci do tej pięknej świetlicy.
  4. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. „Chłopom Polskim Bóg zapłać” – o Dożynkach w Ciechocinku oraz „Polska pod Krzyżem”.
  5. Najbliższy piątek – 13 września, to przedostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po której odbędzie się procesja fatimska do figury Matki Bożej Ciechocińskiej. Podczas procesji – modlitwa różańcowa.
  6. W przyszłą niedzielę przed Mszą o godz. 10:00 wysłuchamy konferencji na temat Cudownego Medalika, którą wygłosi Ks. Prał. Grzegorz Karolak. Po Mszy będzie można zabrać Cudowny Medalik do swoich domów.
  7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii