XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019

 1. W najbliższy piątek przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00. Na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00., na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00. Nie ma Mszy świętych po południu o 16.00 i 18.00. W czasie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zamarłych podczas nawiedzenia cmentarzy. Jest to także I Piątek miesiąca. Spowiedź przed każdymi Mszami. Chorych odwiedzimy dnia następnego – 2 listopada w sobotę od godz. 8.30.
 2. Wojewódzki Komendant Policji w Bydgoszczy w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych przysyła swój apel o zachowanie bezpieczeństwa i używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się na drodze, ponieważ tylko w tym roku śmierć poniosły 164 a rannych zostało ponad 700 osób. Pieszy posiadający takie elementy widoczny jest z odległości 150 metrów, natomiast bez nich odległość ta maleje do 40 metrów. Komendant zwraca się również z apelem do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych.
 3. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne, które są odczytywane przed Mszami Świętymi w niedzielę do południa. Różaniec z wypominkami jednorazowymi codziennie w czasie oktawy po Mszy o 18:00. Wypominki będzie można także zgłaszać 1 listopada na cmentarzach. Ofiary zbierane tego dnia w kościele
  i na cmentarzu są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
 4. Zarząd przedsiębiorstwa „Ekociech” w Ciechocinku informuje, że 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie kursował bezpłatny autokar na trasie ul. Polna 10 – Cmentarz Parafialny i ul. Polna 10 – Cmentarz Komunalny. Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na poszczególnych przystankach.
 5. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Jest to także I Sobota Miesiąca. Msza o godz. 16.00 w intencji zmarłych kapłanów, osoby konsekrowane, zmarłych członków Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące. Różaniec wynagradzający po Mszy o 16.00.
 6. Za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca ofiary zbierane na tacę w kościele są przeznaczone na prace konserwatorsko-remontowe w naszej Kolegiacie w Ciechocinku.
 7. 30 października – w środę – odbędzie się o godz. 16.30 spotkanie Apostolatu Maryjnego
  u sióstr Szarytek przy ul. św. Brata Alberta.
 8. W Tygodniku „Idziemy” polecamy dziś artykuł pt. Tajemnica nieba – Co jest istotą świętości i czy zwykły człowiek powinien o niej myśleć? – wyjaśnia o. Józef Augustyn SJ.
 9. Przeżywając czas pamięci i modlitwy za zmarłych przyjmijmy dar Bożego Błogosławieństwa. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii