I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019

 1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, który przygotuje nas na Boże Narodzenie, a w duchu wiary na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na dalszy remont naszej Kolegiaty.
 2. W Adwencie zapraszamy codziennie na roraty, które będą odprawiane o godz. 7.00. Roraty to okazja do jeszcze mocniejszego przekazu wiary i realizacji przez rodziców swoich przyrzeczeń ze chrztu, co do religijnego wychowania swoich dzieci.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we środę – św. Barbarę; a w piątek św. Mikołaja Biskupa – na zakończenie Mszy o godz. 16.00 dzieci otrzymają słodkie upominki.
 4. Jutro na godz. 19.00 Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca zaprasza wszystkich Rycerzy Kolumba na comiesięczne spotkanie formacyjne. Zaś o 16.45 spotkanie katechetów naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek Msza o 18.00 w intencji Kapłanów – o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to tradycyjna fundacja Apostolatu Maryjnego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w te dni przed każdą Mszą św., zaś do chorych w I Piątek będziemy jeździć jak zwykle od godz. 7.30.
 6. 8 grudnia – w niedzielę, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjna godzina Godzinie Łaski dla świata w intencji o tryumf Boskiego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Ojczyźnie naszej i na całym świecie odbędzie się następnego dnia – w poniedziałek od godz. 15.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 16.00.
 7. Za tydzień w II niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza parafia włączając się w przeżywanie tego dnia zorganizuje zbiórkę prze kościołem, przeznaczoną na ten cel. Siostry Albertynki ze schroniska dla bezdomnych we Włocławku będą rozprowadzać ozdoby Bożonarodzeniowe.
 8. Przed głównym wejściem do kościoła zachęcamy do nabywania świec w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom i opłatków świątecznych. Jest już także dostępny przy wyjściu program kolędy w naszej parafii.
 9. W Tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. „Z mroku do światła”, w którym sens Adwentu i rorat oraz religijną symbolikę światła wyjaśnia ks. Marek Kruszewski.
 10. Biuro Radia Maryja organizuje w najbliższą sobotę – 7 grudnia pielgrzymkę do Torunia na uroczyste świętowanie 28-mej rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy przyjmowane są w kiosku parafialnym.
 11. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii