I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

  1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu jest zaproszeniem do podjęcia kolejnej próby zmiany naszego myślenia i postępowania w zakresie wiary i troski o własne zbawienie. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek 18.30 i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę też o godz. 18.30. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dzisiejszą ofiarą na tacę wsparli potrzeby materialne naszej Ciechocińskiej Kolegiaty.
  2. Jutro – 2 marca na plebanii comiesięczne spotkanie Rycerzy Kolumba, na które zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Jest to tradycyjna fundacja Apostolatu Maryjnego.
  4. W I Piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. o 7.00, 16.00 i 18.00. Do chorych udamy się z posługa od godz. 7.30.
  5. I sobota miesiąca to dzień, którym wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, a szczególnie za zniewagi, bluźnierstwa i obelgi przeciwko przeciwko jej Bożemu Macierzyństwu. W tej intencji w tym dniu o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza z fundacji Żywego Różańca.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły dotyczące okresu Wielkiego Postu – Pojednajcie się z Bogiem, oraz Sens Postu.
  7. 8 marca w II Niedzielę wielkopostną będziemy obchodzić „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Modlitwą, cierpieniem intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2 tyś. naszych misjonarek i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Bóg i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na pomoc misjonarzom w Afryce.
  8. Na czas wielkopostnego nawrócenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii