II Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2019

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”. W tym dniu w naszej diecezji jednoczymy się z wszystkimi najbardziej potrzebującymi naszej pomocy i sami chcemy okazać im miłosierdzie w modlitwie oraz wsparciem materialnym.
  2. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Godzinę Łaski, które zostaną odprawione w naszej Kolegiacie.
  3. 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze święte odprawimy o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. otrzymamy pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Józefa Wędrującego z Dzieciątkiem Jezus. Również błogosławieństwo końcowe będzie źródłem łask, które u Boga wyprosi nam nasz Patron. Od tego dnia rozpoczniemy codzienne nabożeństwa majowe, które będą odprawiane o godz. 18:30.
  4. 2 maja – z racji I czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji kapłanów, o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Jest to intencja Apostolatu Maryjnego.
  5. W tym tygodniu przypada 3 maja w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 10:00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Tego dnia nie obowiązuje nas post.
  6. Tego dnia przypada także I Piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Z racji, że będzie to 3 maja do chorych udamy się w sobotę – 4 maja od 7.30.
  7. W I sobotę miesiąca – 4 maja Msza o godz. 16:00 będzie odprawiona jako Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa, które znieważają Maryję w jej świętych wizerunkach. Po Mszy świętej zapraszamy na różaniec wynagradzający.
  8. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. „W roli świętej” – O doświadczeniach towarzyszących realizacji filmu „Miłość i miłosierdzie” z Kamilą Kamińską, odtwórczynią roli św. Faustyny – rozmawia Marta Jacukiewicz.
  9. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przysłał zachętę i przypomnienie o możliwości uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej. Odczytać tekst.
  10. Na trud wyświadczania miłosierdzia innym przyjmijmy Boże Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii