III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Kuracjuszom, którzy wzięli udział we wczorajszej Mszy św o Jedność Chrześcijan. Było to piękne świadectwo wspólnej modlitwy i jedności między chrześcijanami i Pasterzem naszej Diecezji – Ks. Bp Wiesławem Alojzym Meringiem.
  2. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszami o godz. 7:00, 16:00 i 18:00. Msza o godz. 16:00 będzie odprawiona jako – Wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi i bluźnierstwa przeciw Dziewictwu NMP. Po Mszy św. zapraszamy na różaniec wynagradzający.
  3. W przyszłą niedzielę – 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczone jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Już dziś dziękujemy za wsparcie tego szlachetnego celu.
  4. Zapraszamy na narodową pielgrzymkę do Rzymu w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II terminie od 14 do 20 maja 2020r. Osoby zainteresowane wyjazdem autokarowym prosimy o kontakt z ks. Januszem Małeckim. Program znajduje się na stronie internetowej naszej Kolegiaty oraz przy głównym wyjściu. Zostało jeszcze 14 wolnych miejsc.
  5. Przyjmujemy zgłoszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się 1 lutego. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i zakrystii.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły: – Pamięć o Auschwitz – Jak zbrodnie, których symbolem jest Auschwitz odcisnęły się na świadomości Polaków, Żydów i Niemców? oraz Szaleństwo ekologizmu – Czy aborcja może być przejawem troski o środowisko?
  7. Na nadchodzący czas przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii