IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019

 1. Obradująca 19 marca 2019 Świetna Kapituła Ciechocińska postanowiła, że od dnia 12 maja w niektóre niedziele Msza św. o godz. 13:00 będzie odprawiana przez Ks. Prałata lub Ks. Kanonika tejże Kapituły, który także wygłosi okolicznościową homilię. Dziś naszym miłym gościem jest Ks. Kanonik Świetnej Kapituły Ciechocińskiej dr Marcin Idzikowski – wicerektor WSD we Włocławku. Za tydzień gościć będziemy Ks. Prał. Leszka Malinowskiego z Aleksandrowa Kujawskiego.
 2. Dziś przeżywamy radość z racji I Komunii Świętej w naszej Kolegiacie, do której przystąpi podczas Mszy św. o godz. 11:30 46 dzieci. Zostały one przygotowane przez katechetów: Dominika Kosińskiego – SP w Wołuszewie, Tomasza Wojke – SP nr 1 w Ciechocinku, którym pomagali p. Tomasz Thiede i ks. Cezary Garnuszek. Katechetom serdecznie dziękujemy za przygotowanie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej, a rodzicom serdecznie gratulujemy tego pięknego dnia I Komunii ich dzieci. W darze ołtarza dzieci złożyły relikwiarz, który posłuży do przechowywania relikwii św. Jana Pawła II w naszej Kolegiacie.
 3. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w poniedziałek, wtorek i środę na dodatkowe Msze Święte o godz. 17.00, podczas których zostaną poświęcone obrazki, książeczki i medaliki. Okolicznościowa fotografia odbędzie się jutro o godz. 16:30.
 4. Jutro z racji 13 dnia miesiąca maja zapraszamy na pierwszą w tym roku Procesję Fatimską, która wyruszy z Kolegiaty po nabożeństwie majowym, czyli o godz. 18:45.
 5. W przyszłą niedzielę 19 maja podczas Mszy o godz. 11:30 przeżyjemy Uroczystość Rocznicy Komunii św. w naszej parafii. Dzieci i ich bliskich zapraszamy na spowiedź 18 maja w sobotę od godz. 17:00.
 6. Także w przyszłą niedzielę przed Mszą o godz. 10:00 zapraszamy na konferencję nt. Cudownego Medalika, który będzie można po Mszy św. zabierać do naszych domów.
 7. Przypominamy, że tradycyjne nabożeństwa majowe w naszej Kolegiacie w Ciechocinku są odprawiane codzienne o godz. 18.30.
 8. Msza św. 19 maja o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji Ojca św. Franciszka, Ojczyznę i Radio Maryja. Jest to fundacja Biura radia Maryja przy naszej parafii w Ciechocinku. Po tej Mszy i nabożeństwie majowym około godz. 18:45 zapraszamy na koncert chóru Cordiale Coro z Aleksandrowa Kujawskiego.
 9. 18 kwietnia został zarejestrowany w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”, którego celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją w polskich szkołach. Ks. Bp Ordynariusz zachęca do poparcia tej inicjatywy. Listy są wyłożone na stoliku przy wyjściu.
 10. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt. „Cuda dzieci z Fatimy” – O rosnącym kulcie świętych pastuszków z Fatimy pisze Marcin Zatyka.
 11. Na tydzień, który daje na nam Pan przyjmijmy Jego Błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii