XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019

 1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i udział w spotkaniu „Polska pod Krzyżem”, które miało miejsce wczoraj o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bp Wiesława Alojzego Meringa na lotnisku w Kruszynie.
 2. 18 września – w środę przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 16:00 i 18:00.
 3. W czwartek – z racji 19 dnia miesiąca Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja. Jest to tradycyjna fundacja Biura Radia Maryja przy naszej parafii.
 4. Z inicjatywy Kręgu Biblijnego chcemy zaprosić wszystkich chętnych parafian do włączenia się w prace grupy liturgicznej, która powstanie w naszej Kolegiacie. Grupa ta będzie dbała o posługę lektora i psałterzysty podczas niedzielnych i codziennych mszy świętych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Robertem.
 5. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pt. Stała Matka boleściwa – Jak i dlaczego powinniśmy naśladować Matkę Bożą Bolesną? – wskazuje o. Jacek Salij.
 6. Od niedzieli – 6 października rozpocznie się w salce katechetycznej kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
 7. Codziennie od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu w godz. 16:30-17:45.
 8. Za tydzień w niedziele po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii, które przystąpią do tej uroczystości w maju 2020r.
 9. Również przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy
  ks. Kanonika Ciechocińskiej Kapituły Mirosława Łacińskiego – Proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Lubotyniu. Ks. kanonik odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
 10. Na czas, który jest darem Boga przyjmijmy jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii