XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019

 1. Otrzymaliśmy odezwę Biskupa Włocławskiego (odczytać treść).
 2. Jutro przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona za członków Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo dla żywych i życie wieczne dla zmarłych. Jest to intencja Żywego Różańca. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone różańce dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Także jutro o godz. 19.00 odbędzie się zebranie Rycerzy Kolumba w salce katechetycznej na plebanii, na które zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
 3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Kolegiacie różaniec codziennie o godz. 18.30 a w niedziele 18:45.
 4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy ks. Prał. Ciechocińskiej Kapituły Łukasza Grabiasza – Dyrektora Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników. Ks. Prał. odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
 5. 12 października w sobotę o godz. 10:30 odbędzie się Msza św. jubileuszowa w katedrze włocławskiej z racji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.
 6. Także we włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia WSD. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
  z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.
 7. 13 października – w niedzielę przypada XIX Dzień Papieski, kiedy tradycyjnie zbieramy ofiary przeznaczone są na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Prosimy o zaangażowanie w tę zbiórkę do puszek, która odbędzie się przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy również na ostatnią w tym roku procesję fatimską, która wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Ekologia po katolicku – Problemem jest to, że ziemia dla wielu stała się pewnego rodzaju bóstwem, a troska o nią – religią – mówi o. prof. Zdzisław Kijas.
 9. Dziękując Bogu za czas, który nam daje przyjmijmy teraz Jego błogosławieństwo.
  Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii