XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019

 1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, dlatego nasza parafia aktywnie włącza się w obchody Dnia Papieskiego. Młodzież przed kościołem zbiera do puszek ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dofinansowującą kształcenie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Gorąco prosimy o udzielenie tego charytatywnego wsparcia. Zapraszamy również na ostatnią w tym roku procesję fatimską, która wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro dzień Komisji Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech pan Bóg błogosławi w pracy dydaktycznej
  i wychowawczej.
 3. 16 października ubiegłego roku nasz kościół parafialny został podniesiony do godności Kolegiaty. Razem z nią została powołana 20 osobowa kapituła Prałatów i Kanoników. Msza św. w rocznicę powstanie Kapituły będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00. Wszystkich Drogich Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W związku z podniesieniem naszego kościoła do godności Kolegiaty kuria diecezjalna włocławska i wojewódzki konserwator zabytków podjęli decyzję o przebudowie schodów w prezbiterium i remontu dolnego kościoła. Zaistniała sytuacja liturgiczna łączy się ściśle z fatalnym stanem płytek marmurowych i schodów prezbiterium, które się złuszczają i łamią. Być może w najbliższym czasie rozpocznie się wspomniana przebudowa, o czym poinformujemy drogich parafian i gości. W związku z usunięciem niektórych ławek prosimy o uważne przemieszczanie się podczas Komunii Świętej i zajmowanie miejsc siedzących w kościele.
 5. 19 października o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji: „Ojca św. Franciszka, Ojczyznę i Radio Maryja”. Jest to tradycyjna intencja Biura Radia Maryja przy naszej parafii.
 6. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych.
 7. W przyszłą niedzielę taca zbierana w kościele jest przeznaczona na misje.
 8. Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich na kolejne spotkanie przygotowujące do pierwszej spowiedzi i Komunii św. po Mszy o godz. 11.30.
 9. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy ks. kan. Ciechocińskiej Kapituły Eugeniusza Pasternaka – proboszcz Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Osieku Wielkim. Ks. kan. odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
 10. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Szkoła świętych? – wywiad ks. J. Głowackiego z bp. Wiesławem Meringiem z racji 450 lecia WSD we Włocławku i beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 11. Przeżywając miesiąc Maryjny październik – miesiąc modlitwy różańcowej – zawierzmy naszej Matce całe nasze dalsze życie; niech Ona wyprasza nam dar Bożego Błogosławieństwa. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii