XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019

  1. Trwamy w zadumie listopadowej i serdecznej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. Do końca miesiąca listopada przyjmujemy wypominki roczne, które są odczytywane przed Mszami Świętymi o godz. 7:00, 8:30. 10:00, 11:30 i 13:00. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy św. o 18.00 jest odmawiany różaniec wraz z wypominkami za zmarłych z cmentarza parafialnego i komunalnego. Również można zyskać odpust za zmarłych podczas nawiedzenia cmentarza.
  2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy Ks. Kan. Ciechocińskiej Kapituły Romana Żerkowskiego – proboszcza Parafii Narodzenia NMP i św. Jana Ewangelisty we Włocławku. Ks. kan. odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
  3. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca ofiary zbierane na tacę w kościele są przeznaczone na prace konserwatorsko-remontowe w naszej Kolegiacie w Ciechocinku.
  4. Jutro o godz. 19:00 na plebanii odbędzie się comiesięczne spotkanie Rycerzy Kolumba z Ciechocińskiej Rady, na które zaprasza Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.
  5. W pierwszy czwartek – 7 listopada Msza o godz. 18.00 będzie sprawowana za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, misyjne zakonne z intencji Apostolatu Maryjnego
  6. W przyszłą niedzielę 10 listopada przed kościołem odbywać się będzie zbiórka pieniężna na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wesprą ten szlachetny cel.
  7. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy polecamy artykuł pt. Ratujmy dusze – Czym jest czyściec i co sami zyskujemy, modląc się za zmarłych? – wyjaśnia prowincjał księży marianów ks. Tomasz Nowaczek.
  8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo i pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii