XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019

 1. W kolejną niedzielę gościmy w naszej parafii Księdza Kardynała Zenona Grocholewskiego z Watykanu, który dziś o godz. 11:30 będzie sprawował Eucharystię. Księdzu Kardynałowi życzymy dalszego dobrego wypoczynku w naszym mieście.
 2. Postępują prace remontowe przy drugiej wieży Ciechocińskiej Kolegiaty. W czwartek na froncie kościoła została umieszczona po uprzedniej konserwacji, figura Matki Bożej. Dziękujemy w tym miejscu pracownikom Wodociągów z Ciechocinka za nieodpłatne oczyszczenie rynien i odpływów deszczówki. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy za ofiary składane w pierwsza niedzielę miesiąca przeznaczone na remont naszej kolegiaty.
 3. Dziś przed Mszą św. o godz. 10:00 konferencję o cudownym medaliku wygłosi Prepozyt naszej Kapituły Ciechocińskiej Ks. Prał. Grzegorz Karolak.
 4. W piątek Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana W intencji Ojca św., Ojczyzny
  i Radia Maryja – jest to fundacja Rodziny Radia Maryja z naszej parafii.
 5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury
 • we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
 • w sobotę – wspomnienie bł. Czesława W te dni zapraszamy na Msze św. o 7:00, 16:00 i 18:00. Zapraszamy też na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz.16:30 do godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej przeżyjemy spotkanie ze św. Józefem Wędrującym z Dzieciątkiem Jezus – otrzymamy pamiątkowe obrazki Świętego Patrona Kolegiaty Ciechocińskiej wraz z okolicznościową modlitwą, a przy wyjściach z kościoła będziemy zbierać ofiary na druk nowenny i obrazków o św. Józefie.
 • W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt. Czym jest profanacja? – Co jest, a co nie jest profanacją, jak jej przeciwdziałać oraz co robić ze sprofanowanymi przedmiotami kultu? – odpowiada bp Adam Bałabuch.
 • Na czas pracy i odpoczynku przyjmijmy błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii