XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019

  1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy ks. Kanonika Ciechocińskiej Kapituły Mirosława Łacińskiego – Proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Lubotyniu. Ks. Kanonik odprawi Mszę św. i wygłosi homilię. Za tydzień naszym gościem będzie Ks. Prał. Bogumił Leszcz – proboszcz z Lubicza Górnego.
  2. Dziś także po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii, które przystąpią do tej uroczystości w maju 2020r.
  3. W sobotę 28 września już po raz dwunasty o godzinie 15:00 na placach i skrzyżowaniach ulic miast spotkamy się by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. U nas przy Matce Bożej Ciechocińskiej Koronkę poprowadzi P. Janina Marzec, która opiekuje się Żywym Różańcem.
  4. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00 przybędzie do nas obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Matka Boża przybywa na zaproszenie Rycerzy Kolumba. Tego dnia wszystkie ofiary zbierane na tacę w kościele przeznaczone są na budowę kościołów w Diecezji Włocławskiej.
  5. Także przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, które przystąpią do tej uroczystości w maju 2020r.
  6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Nie wódź nas na pokuszenie – Jak powinniśmy rozumieć tę prośbę modlitwy Pańskiej? – wskazuje znany biblista Ks. Prof. Waldemar Chrostowski.
  7. Od niedzieli – 6 października rozpocznie się w salce katechetycznej kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  8. Na czas, który jest darem Boga przyjmijmy jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii