XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 7.00 do naszego kościoła parafialnego przybył obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ikona przybywa na zaproszenie Rycerzy Kolumba na czele z Wielkim Rycerzem Eugeniuszem Rakoca. Czas peregrynacji ikony
  w Ciechocinku potrwa do 4 października do 7.30 rano. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy parafian i kuracjuszy do modlitwy przed świętą ikoną podczas Mszy Św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
 2. Dziś wszystkie ofiary zbierane na tacę w kościele przeznaczone są na budowę kościołów
  w Diecezji Włocławskiej.
 3. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 gościć będziemy ks. Prał. Ciechocińskiej Kapituły Bogumiła Leszcza – Proboszcza parafii Lubicz Górny. Ks. Prał. odprawi Mszę św. i wygłosi homilię.
 4. Dziś po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, które przystąpią do tej uroczystości
  w kwietniu 2020r.
 5. W tym tygodniu przypada: I Czwartek – Msza o powołania o godz. 18.00 – fundacja Apostolatu Maryjnego I Piątek – Msze i spowiedź 7.00, 16.00 i 18.00. Chorych odwiedzimy rano od 7.30. I Sobota Msza o 16.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata, a szczególnie za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej Świętych Wizerunkach.
 6. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt. Jak odmawiać Różaniec? – O swoim sposobie na Różaniec opowiada abp Wacław Depo w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 7. Od wtorku rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Kolegiacie różaniec codziennie o godz. 18.30 a w niedziele 18:45.
 8. 5 października organizowana jest pielgrzymka kół różańcowych do sanktuarium św. s. Faustyny w Świnicach Warckich. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 7.00.
 9. W przyszłym tygodniu przypada I niedzielą miesiąca. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii ofiary składne na tacę są przeznaczone na prace remontowe w naszej kolegiacie. Już dziś serdecznie dziękujemy za te ofiary. Od tej niedzieli także rozpocznie się w salce katechetycznej kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
 10. We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.
 11. Dziękując Bogu za czas, który nam daje przyjmijmy teraz Jego błogosławieństwo. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii