XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019

 1. Rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z remontem prezbiterium i schodów w naszej kolegiacie św. Ap. Piotra i Pawła w Ciechocinku. Przepraszamy za niedogodności związane z udziałem we Mszy św.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Kanonika Ryszarda Pospieszyńskiego – Proboszcza Parafii Świętej Trójcy w Kłotnie, kanonika kapituły Ciechocińskiej, który odprawi Mszę św. o godz. 13:00 i homilię wygłosi. Za tydzień będziemy gościć Ks. Kan. Dra Sebastiana Osińskiego – sędziego Sądu Diecezji Włocławskiej.
 3. Od dziś przed wejściem do kościoła tradycyjne będzie można nabyć świece Caritas w ramach Świątecznej Pomocy Dzieciom (duża świeca w cenie 15 złotych, mała w cenie 5 złotych) i zaopatrzyć się w poświęcone opłatki. Równocześnie informujemy, że nikt więcej nie został upoważniony do rozprowadzania opłatków w naszej parafii.
 4. W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienia: • w poniedziałek 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny • we wtorek 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei; • we środę 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; • w czwartek 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP; • w piątek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii – patronki organistów i chórów kościelnych. W te dni zapraszamy na Msze św. z homiliami o godz. 7:00, 16:00 i 18:00.
 5. W czwartek przypada także dzień imienin ks. Janusza Małeckiego. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 16.00.
 6. Dziś po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W piątek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na godz. 18.00.
 8. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy polecamy dwa artykuły pt. „Ofiarowanie Maryi” i „Spotkam je w niebie”, które przybliżają nam osobę Matki Najświętszej.
 9. W dalszym ciągu w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych.
 10. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje w dniu 7 grudnia pielgrzymkę do Torunia na uroczyste świętowanie 28-mej rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy przyjmowane są w kiosku parafialnym. W najbliższy wtorek Msza o 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja.
 11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo i pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii